Sunday, 20 Jan 2019
Uncategorized

Nowy uśmiech – implanty zębowe

Ładny, biały uśmiech to marzenie każdego. Nie wszyscy jednak zachowają zdrowe zęby do starości. Niestety nasze zęby są także narażone na zachorowania, a ich struktura z czasem niszczy się.

Po stracie zęba

Smutny moment ekstrakcji zęba nie musi jeszcze być końcem świata dla naszego uśmiechu. Różne są powody utraty zęba. Nie tylko próchnica, zaniedbana lub niedoleczona. Ludzie tracą swoje zęby także wskutek nieszczęśliwych wypadków. Szczególnym nieszczęściem jest wydarzenie wybicia zęba u ludzi bardzo młodych. Na szczęście stomatologia bardzo dobrze radzi sobie z odbudowywaniem brakujących części uzębienia. Nie są to już naturalne zęby, ale trwałe i wyglądające naprawdę estetycznie.

Protezy, implanty…

Protezy zębowe są konstrukcjami nakładanymi w miejsce brakujących zębów. Mogą to być protezy ruchome (np protezy szkieletowe osadzone na metalowej konstrukcji) oraz protezy stałe. Brakujące zęby można odbudować koroną. Mocuje się ją do sąsiednich (spiłowanych) zębów, albo na zaleczony kanałowo korzeń zęba, na których bezpośrednio chce się umieścić koronę. Implanty zębowe Kraków to śruby tytanowe umieszczane bezpośrednio w kości szczęki. Pełnią one rolę korzeni zębowych i na stałe zespalają się z tkanką kostną. Na implantach odbudowuje się koronę zębową. Zastępują one naturalne zęby w sposób idealny, trwały i estetyczny.

Po utracie zęba warto jak najwcześniej zdecydować się o sposobie, w jaki chcemy wypełnić lukę w uzębieniu. Wstawienie implantu najkorzystniejsze jest, gdy odbywa się 8 – 12 tygodni po stracie zęba.

Więcej informacji znajdziesz na http://www.dentalimplantspoland.international/

Post Comment